17 Aralık 2017
Şenol Güneş: Zor bir maçı 3-1'le bitirdik
16 Şubat 2017
Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, Hapoel Beer Sheva karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Hakedilen bir sonuç elde ettiklerini söyleyen Güneş şu ifadeleri kullandı;

"Ekibimizin iyi bir taraftarı var. Zeminde biraz top kontrolü bakımından sıkıntı vardı. Oyuncularım bütün bunlara rağmen sahaya dengeli dağılıp iyi pas yapmaya çalıştılar. Zor bir maçı 3-1 ile bitirdik. Büyük bir avantaj oldu.

Deplasmanda attığınız her gol önemli. Futbolda hataya yer yok. Hata yapınca kaybedersiniz. O bakımdan 2-1'lik skorda da bir risk olabilir.

Rakip, kontrollü oynayıp üzerine gitmemizi istiyordu. Üçlü savunmayla oynuyordu. Biz de kontrollü oynayıp daha sonra hamle yapmayı düşündük. Hücuma dengeli çıkmaya çalıştık. Bütün oyuncularımız taktik, fizik ve yardımlaşma açısından gayet iyiydi. Bazı pas tercihlerimiz iyi değildi. Bu takımı kendi sahasında yenmek kolay değildi. Bu sezon ikinci kez yenildiler. Bize karşı biraz çekingen oynadılar. Biz de bunu iyi değerlendirdik. Hızlı ve teknik oyunculara sahipler, bugün bunu gördük. Hakettiğimiz bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum.

Biz bu maçta daha iyiydik. Üstündük, az pozisyon verdik. Takımda her oyuncu oynayabilir; girebilir, çıkabilir. Önemli olan oyuncuların takımın başarısı için çalışması.

Rövanşta da kazanmak durumundayız. Deplasmanda da iyi sonuçlar alabilen bir takım. İyi oynayabilen, hücuma çıkabilen ve ihmale gelecek bir takım değil. Her şey bitmedi. 3-1'lik skor sadece bir avantaj."

Content Video - Beşiktaş’ın 3-1 Hapoel Beer Sheva

HAPOEL TARAFTARINA ÖVGÜ
Ev sahibi takım taraftarlarını da öven Şenol Güneş, "Hapoel'in çok güzel taraftarı vardı. Takımlarına çok iyi destek oldular. Fair Play anlayışları da çok iyiydi. Temennim o ki; Türkiye'ye gelsinler. Orada olumsuz bir şey yaşayacaklarını zannetmiyorum. Takımlarına destekleri bizim de oyuncularımızın motivasyonununu artırdı. Hapoel taraftarının İstanbul'a gelmemesi benim için üzücü olur. Sahada taraftar, rekabet, dostluk olmalı. Sahalar dolmalı. Futbolun keyfi çıkarılmalı. Gelirlerse biz onları ağırlamak isteriz." dedi.

BAKHAR: KÖTÜ BİR MAĞLUBİYET ALDIK
Hapoel Beer-Sheva Teknik Direktörü Barak Bakhar ise kötü bir mağlubiyet aldıklarını belirtti.

Rövanş maçının kendileri için zor olacağını anlatan Bakhar, "Haftaya herhalde pek fazla şansımız yok. Biz pozisyonları değerlendiremedik ancak Beşiktaş bulduğu pozisyonları gole çevirdi." ifadelerini kullandı.

Spor Videoları için tıklayınız
Beşiktaş Avrupa Ligi'ne damga vurdu!