18 Aralık 2017
Erkeklerin ilk buluşmada giymemesi gereken 6 şey
17 Mayıs 2017
İlk defa buluşacak bir çift için stres bir gece öncesinden başlar. Belki uykular kaçar belki de sabah alarmı duyulmaz olur. Buluşma saati yaklaştıkça aynada size bakan insanın üzerindeki kıyafetler ya özgüveninizi tavana çeker ya da avuç içlerinizde karınca istilası yaratır. Bu durumu genelde boş vermiş bir tavırla atlatmaya çalışan erkeklerin en sık düştüğü kıyafet seçim hatalarını derledik. Tanıdık geliyor mu?

Takım forması

Sevgili futbol sevdalısı arkadaşlar, biliyoruz takımınızı çok seviyorsunuz ve yastık kılıfınızdan cüzdanınıza kadar o şanlı armayı her yerinizde taşıyorsunuz. Ama bugünün heyecanıyla saçına ve kıyafetine yüksek derecede önem göstermiş bir kadının karşısına da böyle çıkılmaz. Ona halı saha arkadaşı muamelesi yapmaktan vazgeçin.

Kısa dar paçalı pantolon

Bazı tarzlar o kadar çabuk kabul görüyor ki bize yakışıyor mu yoksa sakil mi duruyor hiç düşünmeden üzerimize geçiriyoruz. Kimse arkadaşını ya da sevgilisini tarzından dolayı eleştirmek istemez. Bu durumda aynalar her zaman doğruyu ve karşınızdakinin gözüne batacak şekilde kemikli ayak bilekleri defilesinin ilk buluşmada yeri olmadığını söyler.

Uyumsuz renkler

Erkekler genelde renk uyumunu çok önemsemezler. Hâlbuki kadınlar her rengin ayrı bir mesajı ve duygusu olduğunu bilirler. Siz üzerinize koyu renkli bir gömlek ve altına açık renk bir pantolon giyip, çok şık olduğunuzu sanırken, karşınızdaki fahri moda duayeni sizin ne kadar kararsız ve zevksiz olduğunuz üzerine makale yazıyor olabilir.

Kahverengi kıyafetler

Kahverengi güvensizliğin rengidir. İlk buluşmada karşınıza vermek istemeyeceğiniz tek mesaj da bu olsa gerek. Kahverengini tercih ederek cümle âleme şu mesajı veriyorsunuz: Onu etkileyebileceğimden pek emin değilim. İyisi mi giyin maviyi veya siyahı, net olun.

Spor ceketler

Takım forması ile aynı etkiyi yaratacak olan bu ceketler ayrıca kesimleri yüzünden ya vücudunuzu olduğundan daha çelimsiz ya da daha bodur gösterebilir. Rahat bir karakterinizin olduğunu göstermenin başka yolları var. Bu mesajı her gün ve her yerde giydiğiniz kadim dostunuzla vermeye çalışmayın.

Beyaz atlet

Beliniz üşüyor ve sonra gece yatarken sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Anneniz size hep karnınızı sıcak tutmanızı öğütlemiş ve “Atlet giy yavrum” sözünü zihninizin en orta yerine kazımış olabilir. Hepsi tamam ama karşınızda oturan ve bütün bunları hiç umursamayan birine bu eziyeti yaşatmaya gerek yok. Aile yadigarını bugünlük uzakta tutun ve bırakın giysileriniz teninize değsin.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz?