17 Aralık 2017
Dünyada bir ilk: Albino model makyaj markasının yüzü oldu
Fotoğraflar: Instagram
12 Ekim 2017
Geçmişte rol aldığı Calvin Klein reklamı ve Beyonce klibiyle tüm dünyada tanınan albino model Diandra Forrest, bir makyaj markasının yüzü oldu. Dört başka modelle birlikte Wet n Wild için kamera karşısına geçecek olan Forrest, büyük bir makyaj markasının reklamında oynayacak ilk albino model olacak.

Wet n Wild, "Breaking Beauty" kampanyasıyla alışılmış güzellik anlayışlarını yıkarak, tüm cilt ve beden tiplerini kapsamayı amaçlıyor.

Bu nedenle kampanya'da Forrest'ın yanı sıra, geçmişte kanserle yaşadığı mücadeleden zaferle çıkmış aktivist Mama Cax ile trans yazar, DJ ve model Valentijn De Hingh gibi isimler de yer alacak.

Refinery29'a konuşan Forrest, albinizm hastalığına sahip kişileri temsil etmeyi hedeflediğini, moda ve güzellik endüstrisinde bu yönde bir normalleşmeye ihtiyaç olduğunu belirtti.

Model ayrıca Instagram'dan yaptığı açıklamada, "Çeşitliliği savunan ve herkesi kapsamakla durur duyan bir markanın parçası olmak harika bir şey" ifadelerini kullandı.

Forrest, yaz aylarında Glamour dergisine verdiği röportajda da moda endüstrisinde çeşitlilik ve çoğulculuğun son dönemde arttığını belirterek, "Geçmişte vitiligosu olan Winnie Harlow gibi farklı insanları göremezdiniz. Farklı görünümlere sahip modellerin sayısı arttıkça daha fazla rol modelimiz olacak. Bence bu şahane bir şey" demişti.

 

<div class="hr-video-seperator-line" style="height:10px; background: #ff017e;"></div>

 

Hangi ünlü ne estetik yaptırdı? | Doktor Bu Ne?

 

Content Video - Hangi ünlü ne estetik yaptırdı? | Doktor Bu Ne?